ČR v nájmech druhá nejdražší v EU, hned za Dánskem!

V našem státě zjevně neplatí, že za odvedenou práci má být i odpovídající mzda. Především velké nadnárodní řetězce si z českých občanů udělali levnou námezdní pracovní sílu. To vše za podpory, či přihlížení, naší politické garnitury.

Nebo je pro někoho normální, aby na zaplacení běžných životních potřeb (nájem, potraviny, složenky za energie apod.) bylo nutné mít dvě zaměstnání?

Celý článek o růstu nájmů si můžete přečíst ZDE.

MM

---

Pálit, nebo nepálit?

Občanský zákoník řeší problematiku pálení v § 1013 – „vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku„. Z uvedeného paragrafu vyplývá, že V BLÍZKOSTI BYTOVÉ ZÁSTAVBY SE PÁLIT NESMÍ, protože nikdo nemůže vědět, jakým směrem se bude z ohniště dýmit a kam spadnou toxické imise.

Kromě výše uvedeného je nepříjemný i samotný zápach z kouře v bytě. Zvláště textilie si tento kouřový odér udržují poměrně dlouho, což znamená praní záclon po každém větším vykouření bytu.

Zvláštní specialitkou některých sousedů pak je pálení po dešti, nebo i za deště. Večer na zahradě zapálí zmoklý odpad a spokojeně odjedou domů dýchat čerstvý vzduch

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.